Pasja, rekreacja, zdrowie!
Yiquan

NOWOCZESNE KUNG FU

Chińska sztuka walki Yiquan nacisk kładzie na trening ideomotoryczny oraz na doskonalenie motorycznych zdolności koordynacyjnych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, jak i zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów pod kątem walk sportowych.

Czytaj więcej...   

Wu Tai Chi

TRADYCYJNE TAI CHI

Styl Wu Tai Chi był w okresie cesarskim rozwijany w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie nauki stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej... 


Nowy rok

Krótkie newsy
 
Florencja
Lubartów
Obóz zimowy

Seminarium Yiquan dla średniozaawansowanych adeptów odbyło się we Florencji. 

Dodane 14 lutego 2018

Seminarium Yiquan odbyło się w Lubartowie. Głównym tematem był trening z kijem oraz kontrowanie różnych form fa li w tui shou.

Dodane 5 lutego 2018

Intensywne szkolenie zimowe Akademii Yiquan odbyło się w Warszawie. Przybyli uczestnicy z Polski, Finlandii, Holandii, Niemiec i Węgier.

Dodane 29 stycznia 2018

Jiaozuo
Zhai Weichuan
Tianjin

Lokalna organizacja stylu Wu (Hao) Tai Chi powstała w Jiaozuo w prowincji Henan. Uczestniczyli Zhai Shizong i Zhai Shikui.

Dodane 29 stycznia 2018

 

Zhai Weichuan, jako przedstawiciel Wu Tai Chi, wpisany został na listę spadkobierców dziedzictwa chińskiej kultury o randze ogólnokrajowej.

Dodane 11 stycznia 2018

Spotkanie noworoczne odbyło się w filii szkoły stylu Wu Taijiquan rodziny Zhai w Tianjinie. Poza wspólnym ćwiczeniem odbyły się także pokazy form ręcznych, z mieczem, szablą, włócznią, kijem, tui shou.

Dodane 8 stycznia 2018

Lubartów
Handan Zhai Shizong

Kolejne seminarium Yiquan odbyło się w Lubartowie. Tym razem głównym tematem była nauka ćwiczeń shi li i fa li z długim kijem. Ćwiczone było także wykorzystanie uderzeń różnymi częściami ciała w tui shou. Powtórzony został zestaw 10 ćwiczeń ruchowych z wersji prozdrowotnej systemu Yiquan.

Dodane 7 stycznia 2018

W Handan, w prowincji Hebei rozpoczęto cykl bezpłatnych, sponsorowanych zajęć wprowadzających do stylu Wu (Hao) Tai Chi. Główną prowadzącą jest pani Guo Yingna, ucznnica mistrza Zhai Wei Chuan. Asystują jej inni uczniowie mistrza Zhai - Zhang Fushu, Li Aiguo oraz Shen Jian.

Dodane 24 grudnia 2017

Mistrz Zhai Shizong, syn mistrza Zhai Weichuan został w obecnej kadencji wybrany wicesekretarzem Związku Wushu prowincji Hebei. Rodzina Zhai pochodzi z Guangfu (Miasta Tai Chi) w powiecie Yongnian, prowincji Hebei. Obecnie Zhai Shizong koncentruje się na rozwijaniu szkoły w Hangzhou w prowincji Zhejiang.

Dodane 23 grudnia 2017