Atrakcyjne formy rekreacji do wyboru!

Nowy rok

Yiquan

NOWOCZESNE KUNG FU

Chińska sztuka walki Yiquan nacisk kładzie na trening ideomotoryczny oraz na doskonalenie motorycznych zdolności koordynacyjnych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, jak i zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów pod kątem walk sportowych.

Czytaj więcej...   

Wu Tai Chi

TRADYCYJNE TAI CHI

Styl Wu Tai Chi był w okresie cesarskim rozwijany w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie nauki stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej... 

Wu Qinxi

STAROŻYTNY QIGONG

Wu Qin Xi - Zabawy Pięciu Zwierząt, to jedna z najstarszych chińskich form ćwiczeń, której stworzenie przypisuje się słynnemu lekarzowi Hua Tuo, który żył na przełomie II i III wieku naszej ery. Anagażowany jest umysł. Ciało poddawane jest łagodnemu rozciąganiu. Sposób ćwiczenia podobny jest do Tai Chi.

Czytaj więcej... 


Krótkie newsy
 
Zhai Weichuan
Nowy rok w Tianjinie Seminarium w Lubartowie

Mistrz Zhai Weichuan, jako czołowy  przedstawiciel stylu Wu Tai Chi, wpisany został na listę spadkobierców dziedzictwa chińskiej kultury niematerialnej o randze ogólnokrajowej.

Dodane 11 stycznia 2018

Spotkanie noworoczne odbyło się w filii szkoły stylu Wu Taijiquan rodziny Zhai w Tianjinie. Poza wspólnym ćwiczeniem odbyły się także pokazy form ręcznych, z mieczem, szablą, włócznią, kijem, tui shou.

Dodane 8 stycznia 2018

Kolejne seminarium Yiquan odbyło się w Lubartowie. Tym razem głównym tematem była nauka ćwiczeń shi li i fa li z długim kijem. Ćwiczone było także wykorzystanie uderzeń różnymi częściami ciała w tui shou. Powtórzony został zestaw 10 ćwiczeń ruchowych z wersji prozdrowotnej systemu Yiquan.

Dodane 7 stycznia 2018

Handan Zhai Shizong Xie Yongguang

W Handan, w prowincji Hebei rozpoczęto cykl bezpłatnych, sponsorowanych zajęć wprowadzających do stylu Wu (Hao) Tai Chi. Główną prowadzącą jest pani Guo Yingna, uczennica mistrza Zhai Wei Chuan. Asystują jej inni uczniowie mistrza Zhai - Zhang Fushu, Li Aiguo oraz Shen Jian.

Dodane 24 grudnia 2017

Mistrz Zhai Shizong, syn mistrza Zhai Weichuan został w obecnej kadencji wybrany wicesekretarzem Związku Wushu prowincji Hebei. Rodzina Zhai pochodzi z Guangfu (Miasta Tai Chi) w powiecie Yongnian, prowincji Hebei. Obecnie Zhai Shizong koncentruje się na rozwijaniu szkoły w Hangzhou w prowincji Zhejiang.

Dodane 23 grudnia 2017 

Xie Yongguang, jeden z głównych uczniów mistrza Yao Chengguang, współautor jego książek, poprowadził seminarium Yiquan w Rizhao, w prowincji Shandong. Zaproszony został przez Wei Benfa, nauczyciela Tai Chi, stylu Wu z przekazu Sun Jianguo. Xie Yongguan także uprawia ten styl Tai Chi, ale w przekazie Qiao Songmao.

Dodane 22 grudnia 2017

Seminarium w Tianjinie Popiersia

Xie Yongguang i Chen Zonghua

W filii szkoły stylu Wu Taijiquan rodziny Zhai, założonej w Tianjinie w roku 2012 przez mistrza Zhai Shizong, poprowadził seminarium mistrz Zhai Shikui. Zhai Shizong jest synem, a Zhai Shikui bratankiem wielkiego mistrza Zhai Weichuan.

Dodane 12 grudnia 2017

W muzeum stylu Wu (Hao) Tai Chi w Guangfu - Mieście Tai Chi odbyła się uroczystość odsłonięcia popiersi słynnych mistrzów tego stylu - Li Xunzhi, Wei Peilin oraz Yao Jizu. Wei Peilin oraz Yao Jizu byli uczniami Li Xunzhi. Od nich uczył się z kolei mistrz Zhai Weichuan.

Dodane 8 listopada 2017

W prowincji Shandong odbyły się zawody Tai Chi mistrza Chen Zhonghua. Xie Yongguang, który jest jednym z głównych uczniów mistrza Yiquan  - Yao Chengguanga, ale równocześnie uczniem mistrza stylu Wu Tai Chi - Qiao Songmao został wyróżniony wpisaniem do Daqingshan Hall of Fame.

Dodane 8 listopada 2017