Atrakcyjne formy rekreacji do wyboru!
Zapraszamy na zajęcia

Yiquan

NOWOCZESNE KUNG FU

W chińskiej sztuce walki Yiquan (Mindboxing) nacisk kładzie się na trening ideomotoryczny oraz doskonalenie koordynacyjnych zdolności motorycznych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, ale także dla zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów sportowych.

Czytaj więcej...   

Wu Tai Chi

TRADYCYJNE TAI CHI

W okresie cesarskim styl Wu (Hao) Tai Chi rozwijany był w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej...   

Wu Qin Xi

STAROŻYTNY QIGONG

Wu Qin Xi - Zabawy Pięciu Zwierząt, to jedna z najstarszych chińskich form ćwiczeń, której stworzenie przypisuje się słynnemu lekarzowi Hua Tuo, który żył na przełomie II i III wieku naszej ery. Anagażowany jest umysł. Ciało poddawane jest łagodnemu rozciąganiu. Sposób ćwiczenia podobny jest do Tai Chi.

Czytaj więcej...   


Relacje i nowości    
Seminarium w Tianjinie Popiersia

Xie Yongguang i Chen Zonghua

W filii szkoły stylu Wu Taijiquan rodziny Zhai, założonej w Tianjinie w roku 2012 przez mistrza Zhai Shizong, poprowadził seminarium mistrz Zhai Shikui. Zhai Shizong jest synem, a Zhai Shikui bratankiem wielkiego mistrza Zhai Weichuan.

Dodane 12 grudnia 2018

W muzeum stylu Wu (Hao) Tai Chi w Guangfu - Mieście Tai Chi odbyła się uroczystość odsłonięcia popiersi słynnych mistrzów tego stylu - Li Xunzhi, Wei Peilin oraz Yao Jizu. Wei Peilin oraz Yao Jizu byli uczniami Li Xunzhi. Od nich uczył się z kolei mistrz Zhai Weichuan.

Dodane 8 listopada 2017

W prowincji Shandong odbyły się zawody Tai Chi mistrza Chen Zhonghua. Xie Yongguang, który jest jednym z głównych uczniów mistrza Yiquan  - Yao Chengguanga, ale równocześnie uczniem mistrza stylu Wu Tai Chi - Qiao Songmao został wyróżniony wpisaniem do Daqingshan Hall of Fame.

Dodane 8 listopada 2017