Atrakcyjne formy rekreacji do wyboru!
Wiosenne zapisy

Obrazy: yiquanmain.jpg

NOWOCZESNE KUNG FU

W chińskiej sztuce walki Yiquan (Mindboxing) nacisk kładzie się na trening ideomotoryczny oraz doskonalenie koordynacyjnych zdolności motorycznych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, ale także dla zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów sportowych.

Czytaj więcej...   

Obrazy: zhai1.jpg

TRADYCYJNE TAI CHI

W okresie cesarskim styl Wu (Hao) Tai Chi rozwijany był w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej...   

Obrazy: wyf.jpg

UZDRAWIAJĄCY QIGONG

Yangshengzhuang, to niezwykła metoda opracowana w latach 50. XX wieku jako uzupełniająca forma terapii w chińskich szpitalach. Dziś uprawiana przez szerokie rzesze zwykłych ludzi, którzy dbają o swoje zdrowie. Zawiera ćwiczenia statyczne i ruchowe.

Czytaj więcej...   


Relacje i nowości    
Wielka majówka z Yiquan
Światowy Dzień Tai Chi i Qigong
Konferencja w Pekinie

W przedłużony weekend na przełomie kwietnia i maja w Warszawie odbyło się intensywne szkolenie Yiquan. Uczestniczyły osoby z Warszawy, Poznania, Krakowa, a także z Białorusi oraz Niemiec. Poznawali oni materiał odpowiedni dla swojego poziomu zaawansowania.

Dodane 4 maja 2017

W ostatnią sobotę kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Tai Chi i Qigong. Z tej okazji w Akademii Yiquan odbyły się wspólne zajęcia dla osób, które ćwiczą Yiquan, Tai Chi i Qigong w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Dało to wszystkim możliwość poznania elementów różnych systemów.

Dodane 30 kwietnia 2017

W Pekinie odbyła się konferencja Yiquan upamiętniająca 100 rocznicę urodzin słynnego mistrza Yao Zongxun (1917-1985). Podczas konferencji odbyly się pokazy metod podstawowych Yiquan, tui shou, san shou oraz jianwu w wykonaniu największych z współczesnych ekspertów tego systemu.

Dodane 30 kwietnia 2017