Atrakcyjne formy rekreacji do wyboru!
Zapraszamy na zajęcia

Yiquan

NOWOCZESNE KUNG FU

W chińskiej sztuce walki Yiquan (Mindboxing) nacisk kładzie się na trening ideomotoryczny oraz doskonalenie koordynacyjnych zdolności motorycznych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, ale także dla zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów sportowych.

Czytaj więcej...   

Wu Tai Chi

TRADYCYJNE TAI CHI

W okresie cesarskim styl Wu (Hao) Tai Chi rozwijany był w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej...   

Wu Qin Xi

STAROŻYTNY QIGONG

Wu Qin Xi - Zabawy Pięciu Zwierząt, to jedna z najstarszych chińskich form ćwiczeń, której stworzenie przypisuje się słynnemu lekarzowi Hua Tuo, który żył na przełomie II i III wieku naszej ery. Anagażowany jest umysł. Ciało poddawane jest łagodnemu rozciąganiu. Sposób ćwiczenia podobny jest do Tai Chi.

Czytaj więcej...   


Relacje i nowości    
Festiwal Yiquan
Zajęcia w Zoo

Lato z Yiquan

Piąty Chiński Festiwal Yiquan odbył się w dniach 5-7 października 2017 w Linqing w prowincji Shandong. Odbyły się pokazy yiquan, ale także innych sztuk walki, turniej tui shou, turniej san shou, a także turniej „chiński yiquan vs. japońskie karate”. W tym ostatnim odbyły się trzy pojedynki.

Dodane 12 października 2017

Z okazji dnia senioralnego w ogrodzie zoologicznym w Warszawie odbyły się zajęcia stylu Wu (Hao) Tai Chi oraz metody Wu Qin Xi (Zabawy 5 Zwierząt). Po zajęciach uczestnicy mieli okazję zwiedzić zoo, oglądając trudne do wypatrzenia zwierzęta, korzystając z profesjonalnych lornetek.

Dodane 27 września 2017

W Warszawie odbył się cykl letnich szkoleń Yiquan, w którym udział wzięli adepci z Polski, Białorusi, Ukrainy, Finlandii, Szwecji, Austrii, Holandii i Węgier. Przerabiali oni materiał różnych poziomów zaawansowania. W trzecim tygodniu skupiliśmy się głównie na treningu tui shou.

Dodane 7 sierpnia 2017